Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) оприлюднило інформацію щодо індексів зміни вартості будівельних робіт і продукції промислового виробництва, а також опосередкованої вартості будівництва об’єктів соціального призначення та спорудження житла за регіонами України, станом на 01 січня 2017 року.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надало інформацію щодо індексів зміни вартості будівельних робіт, продукції промислового виробництва та опосередкованої вартості будівництва об’єктів соціального призначення станом на 01 січня 2017 року, що наведені у таблицях. Згідно оприлюдненої інформації, за період з 01.01.1991 по 01.01.2017, зокрема:

  • індекс зміни вартості будівельних робіт становить – 41,66;
  • індекс зміни вартості промислової продукції – 67,08;
  • індекс зміни вартості продукції підприємств будівельних матеріалів, виробів та конструкцій – 40,63;
  • індекс зміни вартості продукції підприємств машинобудування – 31,09.

Зазначені індекси та показники мають довідковий характер і можуть застосовуватися при прогнозуванні обсягів капітальних інвестицій, при перерахуванні їх у зіставлений рівень цін, для приведення вартісних показників об’єктів-аналогів у поточний рівень цін при визначенні кошторисної вартості будівництва на перших стадіях проектування.

Також своїм наказом від 01.02.2017 за №14 Мінрегіон затвердив та рекомендував до застосування показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, розраховані станом на 01.01.2017 (без урахування тимчасової окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя). Згідно затверджених показників, максимальна величина опосередкованої вартості спорудження одного квадратного метра загальної площі квартир будинку становить 11269 гривень (з урахуванням ПДВ).